موسسه خیریه نیک گامان جمشید تهران

پروژه های درحال اجرا

ساخت مدرسه مقطع ابتدایی در استان آذربايجان شرقی، شهرستان ترکمانچای، روسنای صومعه عليا

موسسه خیریه نیک گامان جمشید در شهریور ماه 1401 ساخت مدرسه 6 کلاسه در مقطع ابتدایی را در استان آذربایجان شرقی، شهرستان ترکمانچای، روستای صومعه اولیا شروع کرده است. مدرسه در مهرماه 1402 جهت استفاده دانش آموزان عزیز قابل بهره برداری خواهد بود.

تهیه"بیست دستگاه اکسیژن ساز" برای استفاده بیمارانِ بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی مشهد

موسسه خیریه نیک گامان بنابر اعلام نیاز دانشگاه علوم پزشکی مشهد، "بیست دستگاه اکسیژن ساز" برای استفاده بیمارانِ بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان های این دانشگاه تهیه کرد  "موسسه خیریه نیک گامان" از ابتدای بحران کرونا به شکل مستمر و بی وقفه در حوزه های مختلف "پیشگیری، درمان، معیشت و آموزش" در سرتاسر کشور با مجوز جمعیت هلال احمر و دادستانی کشور و هماهنگی و نظارت وزارت بهداشت، سازمان بهزیستی و وزارت آموزش و پرورش به شکل کاملا غیردولتی و  مردم نهاد بیش از "سی و دو میلیارد تومان" ، در تامین اقلام و دستگاه ‌های اصلی درمانی و بیمارستانی، اجناس و اقلام مورد نیاز بیماران و کادر درمان و مددجویان متاثر از بحران کرونا در سرتاسر کشور مشارکت مستقل کرده است.

ساخت مدرسه، استان اصفهان، شهرستان تیران و کرون، روستای قهریز جان

ساخت و تکمیل مدرسه 6 کلاسه مقطع ابتدایی روستای قهریز جان به همت خیر عزیز موسسه خیریه نیک گامان جمشید در حال اجرا است، امید است با یاری خیرین عزیز دانش آموزان این روستا hc مدرسه ای ایمن، استاندارد و باکیفیت برخوردار شوند. 

ساخت خوابگاه دخترانه پروفسور مریم میرزاخانی در روستای زیارتِ استان خراسان شمالی

تکمیل و ساخت خوابگاه دبیرستان شبانه روزی دخترانه پروفسور مریم میرزاخانی در روستای زیارت، شهرستان شیروان، استان خراسان شمالی با همت خیرین عزیز موسسه خیریه نیک گامان جمشید مراحل پایانی پروژه را طی می نماید و مهر ماه 1400 به بهره برداری خواهد رسید. 

بازسازی و تجهیز مرکز جامع توانبخشی، بخش حرکات اصلاحی کودک و نوجوان دارای معلولیت

بازسازی و تجهیز بخش حرکات اصلاحی مرکز جامع توانبخشی، درمان و تهیه ارتز و پروتز کودکان و نوجوانان نیازمند و دارای معلولیت در فاز نخستبرای  کودکان و نوجوانان نیازمند دارای معلولیت توسط خیر عزیز موسسه خیریه نیک گامان در حال انجام است و در روزهای آتی بازسازی کامل و تجیهز مرکز به اتمام خواهد رسید. 

بازسازی و تجهیز بخش حرکات اصلاحی مرکز جامع توانبخشی جمعیت هلال احمر

بازسازی و تجهیز بخش حرکات اصلاحی مرکز جامع توانبخشی، درمان و تهیه ارتز و پروتز کودکان و نوجوانان نیازمند و دارای معلولیت، توسط خیر گرامی موسسه خیریه نیک گامان جمشید در حال انجام است. پروژه برای مهر 1400 به بهره برداری خواهد رسید.

راه اندازی خانه کودک و نوجوان شبانه روزی دختران 12 تا 18 سال بی سرپرست

با حمایت خیرین عزیز موسسه خیریه نیک گامان جمشید، مرکز شبه خانواده دخترانه 13 تا 18 سال در استان کرمان تجهیز و راه اندازی شد. پس از گذشت پنج سال موفق از فعالیت خانه کودک و نوجوان گلهای موسسه خیریه نیک گامان (مرکز شبه خانواده شبانه روزی فرزندان دختر شش تا دوازده سال) در استان کرمان، شعبه‌ی دوم موسسه خیریه نیک گامان در کرمان  راه اندازی شد

 

ساخت مدرسه، استان کردستان، شهرستان مریوان، روستای بالک

مراسم کلنگ زنی ساخت مدرسه 4 کلاسه روستای بالک، شهرستان مریوان، استان کردستان با حضور اهالی محترم روستا و مسئولین محترم استانی و شهرستان، نماینده موسسه خیریه نیک گامان جمشید با حمایت و همت خیر عزیز موسسه خیریه نیک گامان جمشید در آذر ماه 99 انجام شد. 

ساخت مرکز جامع توانبخشی در شهرستان پلدختر، استان لرستان

ساخت مرکز جامع توانبخشی بهزیستی پلدختر استان لرستان از سیل فراگیر ابتدای سال 1398 کشور در سه استان اصلی با مجوز جمعیت هلال احمر کشورو همراهی و لطف خیرین عزیز آغاز شد. مراحل ساخت این مرکز با همراهی و نظارت متخصصین در حال انجام است 

تهیه و توزیع اقلام حفاظت فردی مورد نیاز بیمارستانهای سرتاسر کشور در بحران کرونا

موسسه خیریه نیک گامان از ابتدای بحران کرونا در حوزه های ۱) پیشگیری و آموزش ۲) درمان ۳) معیشت به طور گسترده و هدفمند با مجوز سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر فعالیت های گسترده ای را انجام داده است و تا مرداد ماه 99 افزون بر 15 میلیارد تومان در این سه حوزه هزینه کرده است. یکی دیگر از اقدامات مهم موسسه در بحران کرونا تهیه و توزیع بیش از 19 هزار لیتر محلول ضد عفونی کننده دست و سطوح و 325000 عدد  لباس ایزوله، ماسک، دستکش و سایر اقلام حفاظت فردی کادر درمان در بیش از 30 بیمارستان مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که با همراهی و حمایت خیرین عزیز داخل و خارج از کشور از ابتدای بحران کرونا تا کنون در حال انجام است. 


 

استان خوزستان، شهرستان شوشتر، روستای نور، مهد رقیه

اجرای پروژه ملیِ ساخت، کمک به ساخت، بازسازی و تجهیز سالیانه 100 روستامهد در مناطق کم برخوردار کشور با همت خیرین عزیز موسسه تا کنون 90 روستامهد در سرتاسر ایران ساخت، تجهیز و بازسازی شده است. روستامهدها فضاهای امنی هستند در روستاها تحت نظارت سازمان بهزیستی که والدین در هنگام کار، کودکان خود را به آنجا می‌سپارند. کودکان در این فضا از امکاناتی چون یک وعده غذای گرم، آموزش، بازی و آمادگی برای رفتن به مدرسه برخوردار می‌شوند.

این روستامهد به کمک خیر ارجمند آقای منوچهر حکیم شوشتری بازسازی و تجهیز شده است. 

ساخت مدرسه، استان کردستان، شهرستان بیجار، روستای دولت کند

در دی ماه 1398 کودکان روستای دولت کند شهرستان بیجار خوشحال بودند. مدرسه قدیمی شان فرسوده شده بود و اکنون در مهر ماه 99 می توانند در مدرسه جدید و ایمن درس بخوانند. مدرسه به همت خیر ارجمند موسسه، جناب آقای صراف زاده ساخته شده است.

تهیه، اداره و تجهیز کامل مرکز شبه خانواده دخترانه گلها، شهر کرمان، استان کرمان

مرکز شبه خانواده گلها، خانه‌ای است برای دختران سرزمین‌مان، خانه‌ای برای آنکه کنار هم خانواده‌ای بسازیم. خانه کودک و نوجوان شبانه‌روزی گلها در شهر کرمان با ظرفیت 20 فرزند از سال 1395 پذیرای دختران 7 تا 12 سال بی‌سرپرست و بدسرپرست کرمانیِ میهنمان است.

شرایط سخت و پردرد، زندگی کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست را تا جایی تحت تاثیر قرار داده که حتی از درس خواندن محروم بوده‌اند. بعضی از دختران خانه گلها هرچند، چند سالی از سن تحصیل ‌شان گذشته بود اما سواد نداشتند. به یاری مربیان عزیز و کمک معلم‌های خصوصی، دخترانمان در درس و تحصیل پیشرفت کردند و خود را به آنچه از آن، جا مانده بودند، رساندند. مربیان خانه گلها، خاله‌های تحصیل ‌کرده و مهربان دخترانمان هستند که در طول شبانه ‌روز در کنارشان هستند و در فعالیت‌ های روزمره کمک ‌شان می‌کنند.

"خانه گلها" بخش مهمی از "موسسه خیریه نیک ‌گامان جمشید تهران" است و علاوه بر دریافت مجوز فعالیت از سازمان بهزیستی کل کشور، با نظارت و مدیریت دقیق دفتر مرکزی موسسه خیریه نیک ‌گامان و بهزیستی استان کرمان فعالیت می‌کند.

نیازهای اولیه مثل غذا، پوشاک و لوازم لازم برای تحصیل و زندگی در اختیار دختران خانه گلها قرار می‌گیرد. یکی از مهم‌ ترین موارد نگهداری و مراقبت از آنها سلامت جسم و روحشان است. در این خصوص ویزیت پزشک متخصص به صورت ماهیانه و انجام خدمات دندانپزشکی در صورت لزوم انجام می‌شود. مسئول فنی، روانشناس مقیم و مددکار مقیم در کنار مربیان شبانه‌ روزی، روزانه در کنار فرزندانمان هستند. افزون بر این متخصصان روانشناسی و روانپزشکان متعهد همیاران همیشگی فرزندانمان هستند و از حال و شرایط زندگی گذشته و حال آنها خبر دارند.

همچنین دختران خانه گلها علاوه بر درس خواندن و زندگی روزمره به عنوان یک کودک، هنرهای دستی مانند پته‌ دوزی و نمد بافی می‌آموزند و در کلاس‌های ورزشی شرکت می‌کنند که  نتیجه آن کسب مقام‌های قهرمانی کشوری در رشته‌های کاراته و آمادگی جسمانی بوده است.  

در موسسه خیریه نیک‌ گامان جمشید تهران فراموش نمی‌کنیم که فرزندان خانه گلها فرزندان یکایک ما هستند و رشد و بالیدن و شادمانی آنها، آرزوی ماست. دختران خانه گلها، دختران خانواده ما هستند هوای خانواده‌ی‌مان را داشته باشیم.