موسسه خیریه نیک گامان جمشید تهران

پروژه های بحران کرونا

تهیه"بیست دستگاه اکسیژن ساز" برای استفاده بیمارانِ بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی مشهد

موسسه خیریه نیک گامان بنابر اعلام نیاز دانشگاه علوم پزشکی مشهد، "بیست دستگاه اکسیژن ساز" برای استفاده بیمارانِ بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان های این دانشگاه تهیه کرد  "موسسه خیریه نیک گامان" از ابتدای بحران کرونا به شکل مستمر و بی وقفه در حوزه های مختلف "پیشگیری، درمان، معیشت و آموزش" در سرتاسر کشور با مجوز جمعیت هلال احمر و دادستانی کشور و هماهنگی و نظارت وزارت بهداشت، سازمان بهزیستی و وزارت آموزش و پرورش به شکل کاملا غیردولتی و  مردم نهاد بیش از "سی و دو میلیارد تومان" ، در تامین اقلام و دستگاه ‌های اصلی درمانی و بیمارستانی، اجناس و اقلام مورد نیاز بیماران و کادر درمان و مددجویان متاثر از بحران کرونا در سرتاسر کشور مشارکت مستقل کرده است.

تهیه دستگاه اکسیژن ساز مرکزی برای بیمارستان های سانتر کرونا

موسسه خیریه نیک گامان از ابتدای بحران کرونا در حوزه های ۱) پیشگیری و آموزش ۲) درمان ۳) معیشت به طور گسترده و هدفمند با مجوز سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر فعالیت های گسترده ای را انجام داده است و تا مرداد ماه 99 افزون بر 15 میلیارد تومان در این سه حوزه هزینه کرده است. یکی دیگر از اقدامات مهم موسسه در بحران کرونا مدر حوزه درمان، مشارکت در تهیه دستگاه های اکسیژن ساز مرکزی برای بیمارستان های امام خمینی و بیمارستان بهارلو  در تهران و همچنین بیمارستان شهید ستاری قرچک ورامین است. دستگاه های اکسیژن ساز مرکزی و مخازن آن ها به عنوان ریه بیمارستان ها در درمان تعداد بالای مبتلایان بستری نقش اولیه، جدی و اصلی را ایفا می کنند. موسسه خیریه نیک گامان تا کنون به لطف خیرین ایرانی مقیم داخل و خارج از کشور مشارکت جدی مالی در تهیه و نصب دستگاه های مرکزی اکسیژن ساز و مخازن آن ها داشته است. 

پیشگیری و آموزش در بحران کرونا

موسسه خیریه نیک گامان از ابتدای بحران کرونا در حوزه های ۱) پیشگیری و آموزش ۲) درمان ۳) معیشت به طور گسترده و هدفمند با مجوز سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر فعالیت های گسترده ای را انجام داده است و تا مرداد ماه 99 افزون بر 15 میلیارد تومان در این سه حوزه هزینه کرده است. یکی دیگر از اقدامات مهم موسسه در بحران کرونا در حوزه پیشگیری و آموزش، ضد عفونی مجتمع های مسکونی، مراکز بهزیستی و گرمخانه ها با هماهنگی و مجوز سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و شهرداری تهران با همراهی داوطلبان آموزش دیده موسسه بود. همچنین در ابتدای بحران کرونا توزیع پکهای بهداشتی و آموزش به افراد در مناطق کم برخوردار استان تهران از اقدامات مهم موسسه بود. 

 

تهیه دستگاه های کمک تنفسی و مورد نیاز بیمارستان ها در بحران کرونا

موسسه خیریه نیک گامان از ابتدای بحران کرونا در حوزه های ۱) پیشگیری و آموزش ۲) درمان ۳) معیشت به طور گسترده و هدفمند با مجوز سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر فعالیت های گسترده ای را انجام داده است و تا مرداد ماه 99 افزون بر 15 میلیارد تومان در این سه حوزه هزینه کرده است. یکی دیگر از اقدامات مهم موسسه در بحران کرونا تهیه دستگاه ها و تجهیزات اصلی بیمارستانی مرتبط با کرونا است که از آن جمله می توان به ونتیلاتورها، مانیتورهای علائم حیاتی، دستگاه های مختلف کمک تنفسی و کپسول های اکسیژن در استان تهران و سرتاسر کشور در حد توان موسسه و به لطف خیرین داخل و خارج از کشور اشاره نمود. 

تهیه و توزیع 3500 بن کارت و بسته کامل مواد غذایی میان آسیب دیدگان بحران کرونا

موسسه خیریه نیک گامان از ابتدای بحران کرونا در حوزه های ۱) پیشگیری و آموزش ۲) درمان ۳) معیشت به طور گسترده و هدفمند با مجوز سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر  فعالیت های گسترده ای را انجام داده است و تا مرداد ماه 99 افزون بر 15 میلیارد تومان در این سه حوزه هزینه شده است. یکی دیگر از اقدامات مهم موسسه تهیه و توزیع بسته های کامل مواد غذایی شامل مرغ، گوشت، برنج، روغن، حبوبات، روغن، چای و ...  با نظارت و تایید سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و سازمان بهزیستی کشور است. تا کنون  2000 بسته مواد غذایی میان خانوارهای نیازمند با تعداد 5 نفر به بالا در صف انتظار سازمان بهزیستی و نهادهای کمک رسان دیگر در استان های تهران و البرز توزیع شد. در ادامه تعداد 1179 بن کارت تهیه مواد غذایی از فروشگاه های معتبر سرتاسر کشور میان مددجویان معلول سازمان بهزیستی توزیع گردید.  300 بسته مواد غذایی نیز میان مددجویان تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان اسلامشهر توزیع شد. در مجموع  حدود 3500 بسته مواد غذایی در بحران کرونا به همت و یاری خیرین عزیز داخل و خارج از کشور به دست نیازمندان رسید.

تهیه و توزیع اقلام حفاظت فردی مورد نیاز بیمارستانهای سرتاسر کشور در بحران کرونا

موسسه خیریه نیک گامان از ابتدای بحران کرونا در حوزه های ۱) پیشگیری و آموزش ۲) درمان ۳) معیشت به طور گسترده و هدفمند با مجوز سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر فعالیت های گسترده ای را انجام داده است و تا مرداد ماه 99 افزون بر 15 میلیارد تومان در این سه حوزه هزینه کرده است. یکی دیگر از اقدامات مهم موسسه در بحران کرونا تهیه و توزیع بیش از 19 هزار لیتر محلول ضد عفونی کننده دست و سطوح و 325000 عدد  لباس ایزوله، ماسک، دستکش و سایر اقلام حفاظت فردی کادر درمان در بیش از 30 بیمارستان مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که با همراهی و حمایت خیرین عزیز داخل و خارج از کشور از ابتدای بحران کرونا تا کنون در حال انجام است. 


 

تهیه و توزیع 28 دستگاه ونتیلاتور مورد نیاز بیمارستانها در بحران کرونا

موسسه خیریه نیک گامان از ابتدای بحران کرونا در حوزه های ۱) پیشگیری و آموزش ۲) درمان ۳) معیشت به طور گسترده و هدفمند با مجوز سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر  فعالیت های گسترده ای را انجام داده است و تا مرداد ماه 99 افزون بر 15 میلیارد تومان در این سه حوزه هزینه کرده است. یکی از اقدامات مهم موسسه در حوزه درمان تهیه 27 دستگاه ونتیلاتور برای بیمارستانهای سانتر کرونا در سرتاسر کشور به کمک خیرین عزیز موسسه است . از 1000 دستگاه ونتیلاتور که  توسط وزارت بهداشت اعلام نیاز شد، 100 دستگاه ونتیلاتور جمعیت هلال احمر متعهد شد که از این تعداد 27 دستگاه توسط موسسه خیریه نیک گامان تهیه و توزیع نمود.