موسسه خیریه نیک گامان جمشید تهران

پروژه های تجهیز و ساخت کتابخانه و فرهنگسرا

ساخت و تجهیز کتابخانه، استان اردبیل، شهرستان خلخال، روستای طولش

ساختِ کامل ساختمان کتابخانه موسسه خیریه نیک‌ گامان و تجهیز سخت افزاری آن در روستای کم برخوردار طولش استان اردبیل انجام شد. این کتابخانه به یاریِ خیر گرانقدر آقای هوشنگ پاکپور ساخته شد، موسسه خیریه نیک گامان پس از ساختِ مدرسه ۶ کلاسه‌ی موسسه خیریه نیک گامان در روستای کم ‌برخوردار طولش شهرستان خلخال، ساختِ کتابخانه‌ای مجهز را در محوطه‌ی همین مدرسه در روستا آغاز کرد و به بهره برداری رساند.
 

ساخت فرهنگسرای خیر ساز شنبه، استان بوشهر

پس از زلزله سال 1392 استان بوشهر، شهرستان دشتی و شهر شنبه از شهرهای کم برخوردار و محروم استان بوشهر با خرابی ها و مشکلات فراوانی دست به گریبان بود. «مؤسسه خیریه نیک گامان جمشید» بنا بر وظیفه ذاتی و مسئولیت اجتماعی خود در منطقه زلزله زده حضور پیدا کرد و پس از رایزنی ها و مشورت های مدیران مؤسسه با فرماندار و مسئولان و مدیران فرهنگی شهرستان و استان، تصمیم گرفته شد تا فرهنگسرایی خیرساز برای کودکان و نوجوانان این دیار فرهنگ دوست و ادب پرور توسط مؤسسه و خیرین آن ساخته شود.

ساختمان این فرهنگسرا توسط مؤسسه خریداری، مقاوم سازی، ساخت، تجهیز و تکمیل شد و با حضور هنرمند بزرگوار سرکار خانم رویا تیموریان، اشکان تقی پور مدیریت مؤسسه خیریه نیک گامان جمشید، سرکار خانم دکتر ماحوزی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و سایر مقامات فرهنگی، اجرایی  استان افتتاح شد و «فرهنگسرای امید» نام گرفت که روح امید و شور و زندگی پس از زلزله را دوباره در کودکان و نوجوانان این شهر پس از زلزله دمید... از آن سال تا کنون این فرهنگسرا کلاس های هنری، برنامه های متنوع و بسیاری برای کودکان و نوجوانان دارد که آخرین آن ها برنامه های فرهنگی آذرماه 1395 بود که با مساعدت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی و اداره آموزش و پرورش برگزار شد و طی آن ''باشگاه کتابخوانی در فرهنگسرای امید شهرشنبه گشایش یافت'' قصه خوانی و شعر گویی و خلاصه گویی داستان و کتاب از دیگران برنامه های گشایش این باشگاه در فرهنگسرا بود.
 

منبع خیر: سایت تابناک باتو