موسسه خیریه نیک گامان جمشید تهران

پروژه های مراکز شبه خانواده (خانه شبانه روزی کودک و نوجوان)

راه اندازی خانه کودک و نوجوان شبانه روزی دختران 12 تا 18 سال بی سرپرست

با حمایت خیرین عزیز موسسه خیریه نیک گامان جمشید، مرکز شبه خانواده دخترانه 13 تا 18 سال در استان کرمان تجهیز و راه اندازی شد. پس از گذشت پنج سال موفق از فعالیت خانه کودک و نوجوان گلهای موسسه خیریه نیک گامان (مرکز شبه خانواده شبانه روزی فرزندان دختر شش تا دوازده سال) در استان کرمان، شعبه‌ی دوم موسسه خیریه نیک گامان در کرمان  راه اندازی شد

 

تهیه و تجهیز مرکز شبه خانواده پسرانه، استان گیلان

موسسه خیریه نیک گامان جمشید در صدد است با حمایت و همراهی خیر عزیز موسسه، مرکز شبه خانواده پسرانه 6 الی 12 سال را در استان گیلان تهیه، راه اندازی و تجهیز کامل نماید. با همت خیر عزیز موسسه پیگیری ها در خصوص راه اندازی مرکز در حال انجام است.

تهیه، اداره و تجهیز کامل مرکز شبه خانواده دخترانه گلها، شهر کرمان، استان کرمان

مرکز شبه خانواده گلها، خانه‌ای است برای دختران سرزمین‌مان، خانه‌ای برای آنکه کنار هم خانواده‌ای بسازیم. خانه کودک و نوجوان شبانه‌روزی گلها در شهر کرمان با ظرفیت 20 فرزند از سال 1395 پذیرای دختران 7 تا 12 سال بی‌سرپرست و بدسرپرست کرمانیِ میهنمان است.

شرایط سخت و پردرد، زندگی کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست را تا جایی تحت تاثیر قرار داده که حتی از درس خواندن محروم بوده‌اند. بعضی از دختران خانه گلها هرچند، چند سالی از سن تحصیل ‌شان گذشته بود اما سواد نداشتند. به یاری مربیان عزیز و کمک معلم‌های خصوصی، دخترانمان در درس و تحصیل پیشرفت کردند و خود را به آنچه از آن، جا مانده بودند، رساندند. مربیان خانه گلها، خاله‌های تحصیل ‌کرده و مهربان دخترانمان هستند که در طول شبانه ‌روز در کنارشان هستند و در فعالیت‌ های روزمره کمک ‌شان می‌کنند.

"خانه گلها" بخش مهمی از "موسسه خیریه نیک ‌گامان جمشید تهران" است و علاوه بر دریافت مجوز فعالیت از سازمان بهزیستی کل کشور، با نظارت و مدیریت دقیق دفتر مرکزی موسسه خیریه نیک ‌گامان و بهزیستی استان کرمان فعالیت می‌کند.

نیازهای اولیه مثل غذا، پوشاک و لوازم لازم برای تحصیل و زندگی در اختیار دختران خانه گلها قرار می‌گیرد. یکی از مهم‌ ترین موارد نگهداری و مراقبت از آنها سلامت جسم و روحشان است. در این خصوص ویزیت پزشک متخصص به صورت ماهیانه و انجام خدمات دندانپزشکی در صورت لزوم انجام می‌شود. مسئول فنی، روانشناس مقیم و مددکار مقیم در کنار مربیان شبانه‌ روزی، روزانه در کنار فرزندانمان هستند. افزون بر این متخصصان روانشناسی و روانپزشکان متعهد همیاران همیشگی فرزندانمان هستند و از حال و شرایط زندگی گذشته و حال آنها خبر دارند.

همچنین دختران خانه گلها علاوه بر درس خواندن و زندگی روزمره به عنوان یک کودک، هنرهای دستی مانند پته‌ دوزی و نمد بافی می‌آموزند و در کلاس‌های ورزشی شرکت می‌کنند که  نتیجه آن کسب مقام‌های قهرمانی کشوری در رشته‌های کاراته و آمادگی جسمانی بوده است.  

در موسسه خیریه نیک‌ گامان جمشید تهران فراموش نمی‌کنیم که فرزندان خانه گلها فرزندان یکایک ما هستند و رشد و بالیدن و شادمانی آنها، آرزوی ماست. دختران خانه گلها، دختران خانواده ما هستند هوای خانواده‌ی‌مان را داشته باشیم.