تاریخ انتشار : 22:30 , 1397/12/10

کلنگ زنی

با حضور قائم مقام‌ مدیرعامل و همچنین کارشناس واحد پروژه های "موسسه خیریه نیک گامان" کلنگ ساخت "مدرسه سه کلاسه‌" ی موسسه در روستای زردین کهیرِ زرآباد در شهرستان کنارک استان سیستان و بلوچستان بر زمین زده شد.
مورخ ۹۷/۱۲/۴، با حضور خانم فاطمه طوقانیان، قائم مقام مدیر عامل موسسه خیریه نیک گامان جمشید، مهندس عیوضی، کارشناس واحد پروژه موسسه، به همراه رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان کنارک و دهیار محترم روستای زردین کهیر و اهالی محترم و دانش آموزان عزیز منطقه، پیرو مذاکرات پیشین و اعلام نیاز از سوی اداره نوسازی مدارس استان، بازدید فنی و مهندسی و کلنگ زنی مدرسه در روستای کم برخوردار زردین کهیر زرآباد، شهرستان کنارک، استان سیستان و بلوچستان، در فاصله‌ی ۱۸۰ کیلومتری از مرکز کنارک انجام شد.
استقبال گرم اهالی روستا، بزرگان‌منطقه، فرهنگیان، مسئولان آموزش و پروش و دانش آموزان این روستا که محل تحصیل فعلی آنها کانکس و برخی در فضای آزاد زیر درخت زیبایی است به همراه یک سرود زیبا، بر عزم‌جدی‌ ساخت سریعتر مدرسه افزود. تعداد دانش آموزان این روستا و مناطق اطراف حدود ۸۰ دانش آموز است که باوجود کمک های ارگان‌های حمایتی دولتی و خیرین به سبب خشکسالی، دوری از مرکز استان و شرایط اقلیمی نامناسب اکنون با کمترین امکانات آموزشی ادامه تحصیل می‌دهند. به منظور بهبود کیفیت آموزشی این کودکان نیاز اساسی در این روستا احداث مدرسه ۳ کلاسه است . ساخت این مدرسه پیشنهاد و مورد تایید اداره نوسازی مدارس و اداره آموزش و پرورش استان است که توسط "موسسه خیریه نیک گامان جمشید تهران" انجام خواهد شد. با حضور بزرگان روستا و بررسی نقشه مهندسی روستا، محل احداث مدرسه فضایی در حدود ۱۰۰۰ مترمربع پشت ساختمان مسجد درنظر گرفته شد و به رسم یادبود کلنگ احداث را خانم طوقانیان، قائم مقام مدیر عامل نیک گامان، آقای محمدی، ریاست محترم اداره آموزش و پرورش شهرستان کنارک و مهندس عیوضی، کارشناس واحد پروژه‌های موسسه نیک گامان در حضور اهالی مهربان و دانش آموزان عزیز و مسئولان منطقه بر زمین زدند. لازم به یادآوری است طبق پروتکل اجرایی پس از این بازدید فنی و مهندسی موسسه، در صورت احراز صحت و تایید کامل مدارک زمین اهدایی به آموزش و پروش، توسط اداره نوسازی مدارس استان با امضای تفاهم نامه فیمابین موسسه نیک‌گامان و مجموعه‌ی اداره نوسازی و اداره آموزش و پروش استان، فاز اجرایی ساخت مدرسه آغاز می‌شود.