تاریخ انتشار : 22:30 , 1397/12/09

کلنگ زنی

کلنگ زنی دو مدرسه‌ی دیگر "موسسه خیریه نیک‌گامان" در روستاهای شهرستان بیجارِ کردستان و تسریع در ادامه‌ی ساخت مدرسه‌ موسسه در روستای صاحب شهرستان زیویه در استان کردستان
مورخ ۸ اسفند‌ماه ۹۷ با حضور خیری بزرگوار و نماینده‌ی خیرین موسسه، مدیر کل اداره نوسازی مدارس استان کردستان، ریاست مجمع خیرین مدرسه ساز استان و مدیر عامل موسسه خیریه نیک گامان جمشید تهران و کارشناس ارشد پروژه های موسسه مراسم کلنگ زنی ساخت دو مدرسه در روستاهای دور دست بیجار در کردستان سرفراز ایران و بازدید از مراحل ساخت مدرسه‌ی روستای صاحب شهرستان زیویه استان انجام شد.
"موسسه خیریه نیک گامان" بر اساس وظیفه‌ی ذاتی خویش متعهد شده است در ابتدای سال تحصیلی ۱۳۹۸، در حوزه‌ی مدرسه سازی مختص استان کردستان، حداقل سه مدرسه را در استان به بهره برداری برساند. در کمتر از چهار سال گذشته نیز موسسه نیک گامان در حوزه‌ی مدرسه سازی در استان کردستان دو مدرسه را از ابتدا تا انتها در مناطق کم برخوردار استان ساخته و به بهره برداری کامل رسانده است. در طی سه سال، تنها در حوزه‌ی مدرسه سازی به عنوان یکی از سه شاخه‌ی اصلی فعالیت های کودک محور موسسه، در مناطق کم برخوردار سرتاسر کشور ۱۵ مدرسه ساخته شده یا در حال ساخت است. لازم به ذکر است فعالیت اصلی موسسه خیریه نیک گامان خدمت رسانیِ پروژه محور به کودکان و نوجوانان جامعه هدف سازمان بهزیستی کشور به پیشنهاد و تایید این سازمان و پس از نیاز سنجی موسسه است. در عین حال از آنجاکه مدرسه سازی نیز به شکل مستقیم یا غیرمستقیم بر کودکان جامعه هدف سازمان بهزیستی در سرتاسر کشور تاثیر جدی مثبت داشته است، این مهم نیز در کنار فعالیت های پروژه محور فراوان موسسه با تکیه بر نیازهای مددجویان کودک و نوجوان سازمان بهزیستی کل کشور، همواره مدنظر موسسه خیریه نیک‌گامان و خیرین آن بوده است.