تاریخ انتشار : 14:00 , 1397/11/26

پویش آذربان

"موسسه خیریه نیک گامان" با تکیه برمهربانی خیرین موسسه، با همراهی مدیر کل بهزیستی استان سیستان و بلوچستان و معاونت های کشوری و استانی سازمان بهزیستی، ترس آتش سوزی و بیم سرما را در روستامهدها و مهدهای حاشیه ای کم برخوردار استان پایان داد.
مدیریت موسسه خیریه نیک‌گامان با همراهی و تسهیل گری سازمان بهزیستی کل کشور و اداره کل بهزیستی استان سیستان و بلوچستان و با همت خیرین موسسه نیک‌گامان، پویش کودک محور "آذربان" رابا تهیه‌ی ۲۵۷ بخاری استاندارد و ایمن برای ۲۵۷ مهد حاشیه ای و روستا مهد در روستاهای ۶ شهرستان کم برخوردار استان سیستان و بلوچستان با تامین بودجه کامل، تهیه و حضور از آغاز تا توزیع بخاری های ایمن و استاندارد به سر انجام رساند.
مورخ ۲۳ بهمن‌ماه لغایت ۲۵ بهمن‌ماه ۹۷ پیرو حدود دو ماه تلاش همه‌جانبه موسسه خیریه نیک گامان و خیرین ایرانی مقیم داخل و خارج کشور، پویش ملی "آذربان" موسسه خیریه نیک‌گامان با تامین بودجه ۲۵۷ بخاری استاندارد پس از نیازسنجی‌های استانی وارد فاز پایانی شد. با همراهی اداره کل بهزیستی استان و سازمان بهزیستی کل کشور و تجمیع آماری مهدکودک های حاشیه ای و روستامهدهای کم برخوردارِ در آسیب سرما و خطر بخاری های غیر استاندارد به ویژه پس از حادثه‌ی آتش سوزی دردناک پیش دبستانی اسوه حسنه‌ی زاهدان با حضور دکتر اشکان تقی پور، مدیر عامل موسسه خیریه نیک گامان، مهندس مهران رحمتی، کارشناس ارشد روابط عمومی موسسه و همراهی بی مانند و مهربانانه‌ی آقای سراوانی، مدیر کل اداره بهزیستی استان و سرکار خانم لک زایی، معاونت محترم امور اجتماعی استان در سفری ۵۰۰ کیلومتری در مناطق کم برخوردار دور دست استان مرحله‌ی پایانی کمپین، که توزیع بخاری ها در روستامهدها و مهدهای حاشیه ای بود از حاشیه زاهدان تا روستاهای شهرستان زهک انجام شد. در این سفر روسای ادارات بهزیستی شهرستان های کم برخوردار استان، معاون محترم فرماندار زهک و مددکاران، کارکنان و مسئولان امور اجتماعی استانی و شهرستانی حضور داشتند. پس از اجرایی شدن این کمپین با بودجه تامینی از سوی موسسه خیریه نیک گامان با مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان برای خرید بخاری های استاندارد مورد تایید سازمان بهزیستی و دادستانی محترم شهرستان ها آسودگی خاطر از گرمابخشی ایمن و استاندارد برای مجموعه خیریه نیک گامان، خیرین محترم موسسه، سازمان بهزیستی کل کشور و اداره بهزیستی استان، مربیانِ کودکان و مادر و پدرهایشان و در کلامی بزرگتر ملت میهن دوست ایران به ارمغان آمد‌. "نیک گامان" پیش از این نیز ۳۰ کلاس درس مدارس منطقه را با مشارکت در پویش "ققنوس" جمعیت هلال احمر به بخاری تابشی استاندارد مجهز کرده بود