تاریخ انتشار : 12:00 , 1397/10/28

گردهمایی

همراهی و حضور موسسه خیریه نیک‌گامان در اولین گردهمایی عمومی "برنامه ملی ثبت بیماران مبتلا به تحلیل رفتگی های ارثی شبکیه چشم"
مورخ ۲۷ دی ماه ۱۳۹۷ این نشست عمومی با حضور اساتید هیات علمی مرکز تحقیقات چشم دانشگاه شهید بهشتی؛ معاونت ها، پزشکان و پژوهشگران مرکز تحقیقات چشم دانشگاه، معاونت محترم توانبخشی سازمان بهزیستی کل کشور، ریاست محترم مجمع خیرین سلامت کشور، جمعی از سازمان های مردم نهاد حوزه‌ی سلامت، هیات مدیره و مدیر عامل انجمن آر پی و جمعی دیگر از مسئولان و خیرین در ایوان شمس برگزار شد.
این نشست که با دعوت عمومی از بیماران تحلیل رفتگی ارثی شبکیه چشم برگزار شد که حضور این عزیزان در کنار اساتید و مسئولان بر ارزش علمی و عملی نشست افزود. در بخش هایی از بخش های متنوع این نشست، اساتید مسئول در انجام این طرح ملی به سخنرانی در راستای اهمیت شناسایی بیماران برای پیشگیری و دستیابی به راه‌های درمان پرداختند. گروه حرفه ای موسیقی متشکل از هنرمندان مبتلا به بیماری های چشمی قطعات دلنواز موسیقی کلاسیک جهان و سنتی ایرانی را به صورت زنده نواختند. آقای دکتر نحوی نژاد، معاونت محترم توانبخشی سازمان بهزیستی کل کشور، نیز در سخنرانی خود به تبیین اهمیت پیشگیری در بیماری های ارثی و ژنتیکی و اهمیت ارتباط بین سازمانی در دستگا‌ه های دولتی و همچنین به ارائه آماری از نتایج طرح مطلوب اجرا شده‌ی غربالگری تنبلی چشم توسط سازمان بهزیستی پرداختند. موسسه خیریه نیک گامان بیش از یکسال است در راستای انجام مسئولیت اجتماعی سلامت محور خود و در جهت خدمت رسانی به جامعه هدف سازمان بهزیستی به همراهی و همکاری با انجمن بیماری‌های چشمی آر پی می‌پردازد و همکاری گسترده تر را با مرکز تحقیقات چشم نیز آغاز کرده است. دکتر تقی پور، مدیر عامل موسسه خیریه نیک گامان، به عنوان نماینده موسسه و خیرین در طرح های سلامت محور با رویکرد خدمت به بیماران نیازمند در حد توان موسسه حضور دارد. بدیهی است که همراهی هدف محور و برنامه ریزی شده‌ی دانشگاه‌ها، وزارت بهداشت و درمان، سازمان بهزیستی، مجمع خیرین سلامت، سازمان های مردم نهاد و خیرین با انجمن های این حوزه و پژوهش‌های مرکز تحقیقات چشم امکان شناخت عمومی و فرهنگ سازی در ارتباط با بیماری های چشمی و کمک به پژوهش های مرتبط با این حوزه را در دو بخش پیشگیری و درمان و همچنین مطلوب تر کردن شرایط اجتماعی و فرهنگی برای زندگی راحت تر مبتلایان به بیماری های چشمی را بیش از پیش فراهم خواهد نمود.