تاریخ انتشار : 16:00 , 1397/09/15

مراحل پروژه

ساخت مرکز جامع خدمات بهزیستی شهرستان ثلاث باباجانیِ موسسه نیک گامان، ماحصل خلق آثار هنری کودکان ثلاث باباجانی است که رو به پایان است
زلزله‌ی غم انگیز کرمانشاه تا جشن یلدا تا نقاشی کودکان آسیب دیده از زلزله و تا برگزاری نمایشگاه نقاشی ''رنگ بر سنگ'' در گالری فرهنگسرای نیاوران و حال در انتظار روزهای واپسینِ آنچه در طلبش بودیم.
پس از زلزله سال گذشته در استان کرمانشاه علاوه بر اجرای ده ها پروژه‌ی موفق کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در مناطق زلزله زده بر آن شدیم تا در یلدای سرد منطقه ''طرحی نو در اندازیم''. با تسهیل گری مهربانانه سازمان بهزیستی کشور و استان و شهرستان جشنی بر پا کردیم و کارگاهی پرشور با رنگ، کاغذ، مقوا و حضور مدیر عامل و کارشناسان موسسه، کارشناسان سازمان بهزیستی، مربی پرورش خلاقیت کودکان و کودکان آسیب دیده از زلزله در منطقه برگزار کردیم. با بیش از ۲۵۰ کودک جشن گرفتیم، هدیه گرفتند، بازی کردند، آموزش هایی شاد و حرفه ای دیدند و با آبرنگ و پاستل نقاشی کردند. پس از بازگشت از سفر ۵۰ اثر از سوی کارشناسان موسسه و کارشناسان ارشد نقاشی فرهنگسرای نیاوران، با دقت و وسواس، برگزیده شدند. نقاشی ها را آماده کردیم و یک هفته در گالری فرهنگسرای نیاوران که مدیرانش عاشقانه همراهمان بودند نمایش دادیم. از روز نخست هدف از برگزاری نمایشگاه "رنگ بر سنگ" را ساخت یک مرکز جامع خدمات بهزیستی در شهر و روستا و خانه و کاشانه‌ی کودکان هنرمندمان در ثلاث باباجانی تعیین کردیم. نمایشگاه با استقبال عالی نیکوکاران، هنرمندان و ورزشکاران، مردم هنردوست و مسئولان و مدیران ارشد نهادهای حمایتی به پایان رسید و عواید آن را به همراه کمک های دیگر به منطقه و نزد کودکان بردیم و ساخت ''مرکز جامع خدمات بهزیستی'' را آغاز کردیم. از پایان نمایشگاه کمتر از یکسال می گذرد و پس از گذراندن مراحل اداری تهیه زمین و اخذ پروانه‌ی ساخت با همراهی اداره بهزیستی استان، روزهای پایانی ساخت مرکز جامع خدمات بهزیستی که ماحصل هنرمندی کودکان ثلاث باباجانی است نزدیک است.